Teslimat ve İade

TeslimatSüresi ve İade Koşulları

iSaloniData Teslimat ve İade KoşullarıTeslimat
1) Ödemenizin tamamlanmasının ardından söz konusu bilgi ve veriler e-posta ortamında ekli dosya olarak ve/veya indirilebilir bağlantı olarak sipariş adımlarında verdiğiniz e-posta adresinize gönderilecektir.

2) Belirtilen teslimat, sipariş/sözleşme tarihinden itibaren en geç 2 iş günü içerisinde eposta adresinize yapılacaktır.

İptal/İade Koşulları
1) Siparişinizin ardından, veriler size elektronik ortamda gönderilmeden önce, [email protected] adresimize yazılı bildirimde bulunarak siparişinizi iptal edip ücret iade talebinde bulunabilirsiniz.

2) İade talebi, veriler size elektronik ortamda gönderilmeden önce yapılmalıdır. Veriler size elektronik ortamda iletildikten sonra gönderilen iade talepleri kabul edilememektedir. Tamamen elektronik ortamda ifa edilen bir hizmet söz konusu olduğu ve hizmetin kendisi iade edilebilir bir statüde olmadığı için, gönderimi yapılmış verilerden sonra iptal veya ücret iadesi gibi bir durum bulunmamaktadır. İlgili mevzuatın 15. maddesine göre cayma hakkının kullanılamayacağı durumları aşağıda görebilirsiniz.

Tüketici aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:
a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.
b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.
c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.
ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.
d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.
e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.
ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.
h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

3) Elektronik ortamda veri gönderimi yapılan tarih ve iptal/iade taleplerinin tarafımıza ulaştığı tarihlerle ilgili, isalonidata.com sistemlerindeki kayıtlar geçerli olarak kabul edilecektir.